Brno má nejlepší vánoční trhy na světě
 

A letos opět s Turbomoštem

Milí přátelé a milovníci Vánoc,

máme obří radost, že vám i letos budeme na adventních trzích na všech hlavních brněnských náměstích a na nádvoří staré radnice zahřívat ruce i tváře a plnit ty nejtajnější nápojové sny.

 

Na Zelňáku to rozjedeme v pátek 17. listopadu, na ostatních stanovištích o týden později, v pátek 24. listopadu - a pak každý den až do Štědrého dne.


Takže oprašte své Turbohrnky a stavte se za námi pro svou porci vánoční radosti. Moc se na vás se všemi léty prověřenými klasikami i horkými novinkami těšíme!

P.S.: Stejně jako každý rok, pro aktuální info raději sledujte i náš instagram nebo facebook .

Váš Turbomoští tým

 

OTVÍRAČKA

Zelný trh, Náměstí svobody, Dominikánské náměstí a Moravské náměstí:

každý den 10:00 - 22:00

 

Nádvoří Staré radnice:

pondělí - čtvrtek 15:00 - 22:00

pátek - neděle 10:00 - 22:00


Kde letos najdete Turbomošt?

Náměstí Svobody

Náměstí Svobody

Zelný trh

Zelný trh

Nádvoří staré radnice

Nádvoří staré radnice

Dominikánské náměstí

Dominikánské náměstí

Moravské náměstí

Moravské náměstí

Turbomošt

 

historie & vize


Patří Turbomošt k brněnským Vánočním trhům? No jasně!

Ale nebylo tomu tak odjakživa. Turbomošt jsme poprvé představili na Vánočních trzích na Zelňáku v roce 2009. Do té doby bylo běžné míchat nejlevnější víno s granulovaným kořenícím přípravkem a říkat tomu svařák – jenomže to jsme, jako studenti s nulovými zkušenostmi, nevěděli. Vlastně náhodou jsme tehdy vytvořili něco poctivého. Tak, jako to dělaly naše mámy a babičky doma. Svařili jsme skořici, hřebíček a badyán, přidali stoprocentní jablečný mošt z Bílých Karpat a doplnili pravou jablkovicí. Ohlasy byly úžasné a my jsme okamžitě věděli, že jsme se trefili.

Od té doby se prosinec stal naším nejoblíbenějším měsícem v roce. A stánků přibývalo. Další rok jste nás mohli potkat i na Svoboďáku, a protože Vám Turbomošt chutnal, přibývalo i stánků. Letos nás najdete na všech čtyrech vánočních trzích.

Už od brzkých začátků se objevovali tací, kteří se Turbomošt pokoušeli zkopírovat. Proti tomu vlastně nic nemáme. Bohužel byly v naprosté většině případů tyto kopie tvořené surovinami nevalné kvality - a to je něco, co na výsledné chuti opravdu poznáte. Pokud tedy máte chuť na pravý Turbomošt, podívejte se na mapku, kde najdete naše stánky. Zaručujeme, že budete spokojeni!

Milí Brňané, mockrát Vám děkujeme za Vaši podporu během těch krásných čtrnácti prosinců. Těšíme se na setkání s Vámi v tom patnáctém, letošním!

S úctou,

Andrej Vališ, Honza Vlachynský a Adam Vodička

Zakladatelé Turbomoštu

Turbohrnky

 

S kouzelným Turbohrnkem máte už napořád každý drink levnější a adventní čas krásnější.

Jak ho získat? Můžete si jej koupit na jakémkoliv našem stánku. Zůstane Vám už navždy – zpět je nevykupujeme.

Čím je hrníček kouzelný? Když s naším keramickým červenobílým Turbohrnkem přijdete na jakýkoliv stánek Turbomoštu, získáte svůj oblíbený drink se slevou 15 Kč. Tohle platí už napořád!

A když mám hrníček z loňska? Hrníčky jsou každý rok stejné, takže pokud už doma máte nějaký z minulých let, nemusíte ho letos shánět znova, ale rovnou doražte ke stánku – sleva bude!

Galerie

 

Vánoce s Turbomoštem